Вести 2017-12-07T11:20:14+00:00

У галерији Дечијег културног центра

изложени су ликовни радови наших ученика поводом

обележавања Међународног дана особа са инвалидитетом.

Изложба се може видети у периоду од 04.- 14. децембра.

Колегиница Горана Шкондрић заједно са нашим ученицима представила је и отворила изложбу у ДКЦ-у.

Школа за ученике оштећеног вида „Вељко Рамадановић“

објављује фото конкурс на тему

МОЈ ЗЕМУН

посвећен 100 година постојања школе „Вељко Рамадановић“

Циљ конкурса је уметничко-естетски, духовно и морално васпитање деце и омладине.

Услови конкурса:

*Учесници конкурса су подељени у две групе по узрасту: 1-4 разреда; 5-8 разреда.

*Победници ће бити проглашени за сваку групу.

*Право на учешће на конурсу имају сви ученици основних школа.

*Фотографије слати искључиво у ЈПЕГ формату минималних димензија 1600×2400 пиксела.

*Аутори достављају радове електронском поштом на адресу resursni@gmail.com до 20.12.2017. са назнаком За фото конкурс.

*Аутори могу учествовати са највише 2 фотографије.

*Награђени радови остају у фонду школе за ученике оштећеног вида „Вељко Рамадановић“ за изложбе, објављивање на сајту, билтене, календаре и сл.

*Радови ће бити одабрани од стране трочланог жирија, чији ће састав бити познат по истеку рока за слање радова. Одлука жирија је коначна.

*Приликом рангирања жири ће дати предност фотографијама без интервенције.

*Учесници шаљу искључиво своје фотографије.

*Слањем фотографија на конкурс, аутор прихвата све услове наведене у овој објави.

Радови се достављају:

*Са подацима о аутору (име и презиме, узраст, назив рада, телефон аутора, адреса и назив школе и мејл школе)

Резултати конкурса биће објављени на сајту школе. Победници ће бити награђени дипломама конкурса. Победнике очекују награде у облику књига за I II III место у обе категорије.

Свечано уручивање награда биће организовано у школи за ученике оштећеног вида „Вељко Рамадановић“ о чему ћете бити накнадно обавештени.

Члан организационог тима                                                                     Директор

Марија Милошевић                                                                                 Радмила Лабан

„Постани део нашег фитнес тима“

Поводом 100 година постојања Школе за ученике оштећеног вида „Вељко Рамадановић“ 14. новембра организовали смо фитнес спортски дан под називом „Енергија у покрету“. Чланови организационог тима су били дефектолог Марија Милошевић и лиценцирани инструктори Биљана Ранковић и Јована Стојиљковић из СЦ Ранковић. Том приликом су нас посетили и ученици из других школа укључујући и наставнике који су били наши гости. Имали смо мисију да покренемо учеснике како би истински уживали у фитнесу и музици прилагођеној нашој деци. Желели смо да будемо фит и здрави а да се притом супер забавимо. Да што више деце добије прилику да упозна своје тело, зато што свако, баш свако заслужује да живи у складу са сопственим телом и здрављем. Након тренинга разговарали смо о здравом начину живота, исхрани, штетном утицају дувана и дрога.

У Обреновцу је, 07.новембра, одржана манифестација „Игре без граница за особе са инвалидитетом“.

Наша школа је уз још 10 играча представљала репрезентацију Београда.

Играли су:

1. Дарко Марисављевић
  2. Ђорђе Митровић
  3. Божидар Анђелић
  4. Гордана Торбица
  5. Александра Живановић

Победила је екипа Београда са 13:12, а играчи су награђени медаљама.

Од 03.-05. новембра наши ученици учествовали су на екипном првенству Србије у шаху који је одржан у Пожаревцу.

Наступили смо у следећем саставу:

1. Младен Бајрић
  2. Божидар Анђелић
  3. Ђорђе Митровић
  4. Дарко Марисављевић

У конкуренцији сениора заузели су осмо место од десет екипа, а као омладинска екипа освојили су прво место.

На Сениорском женском Републичком такмичењу у шаху

које је одиграно у Београду 1. новембра учествовале су ученице:

1. Гордана Торбица
  2. Ивана Торбица
  3. Божана Грабовац
  4. Александра Живановић

Гордана Торбица је заузела треће место.

,,Дан белог штапа“

13. октобра одржано је такмичење у естетском и самосталном кретању и оријентисању. Организатор је Савез слепих Београда и Србије поводом   ,,ДАНА БЕЛОГ ШТАПА“. Наши ученици су постигли следеће резултате:

ЈУНИОРИ

Прво место  Нечески Консантин

Друго место Александар Смуков

Треће место деле Катарина Лазаревић и Младен Бајрић

КАДЕТИ

Прво  место деле Јасна Плашић и Малина Павловић

Друго  место  Јелена Дубовац

Треће  место Катарина Лазаревић

Ранчеви и школски прибор за прваке школе „Вељко Рамадановић“

Председник Градске општине Земун Дејан Матић је присуствовао приредби 4. октобра, коју су приредили ђаци старијих разреда Школе за ученике оштећеног вида ”Вељко Рамадановић” и том приликом поделио ранчеве намењене ђацима првацима.

„Мост разумевања – међугенерацијска солидарност“

Поводом Међународног дана старијих особа, 29.септембра сви ученици шестих, седмих и осмих разреда основних школа у Србији добили су позив да учествују у наградном конкурсу „Мост разумевања“ у категорији фотографије, ликовни и литерарни рад. Награде су уручене у Дому Народне скупштине Републике Србије најбољим ученицима. У категорији ликовни рад друго место припало је ученику VIII разреда наше школе, Младену Бајрићу.